Прецедент у прикарпатському селі Раковець став предметом уваги Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти


Прецедент у селі Раковець, де батьки понад двох сотень дітей вже п’ятий день відмовляються пускати їх до школи через аварійний стан приміщення й відсутність будь-яких нормальних умов для організації та здійснення навчально-виховного процесу, став предметом уваги Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Як повідомив кореспондентові "Бліц-Інфо" народний депутат України Олександр Сич, він ініціював розгляд даного питання 4 вересня на засіданні Комітету.

При заслуховуванні інформації щодо стану готовності навчальних закладів до нового навчального року нердеп закцентував увагу присутніх на засіданні колег-депутатів та уповноважених представників профільного міністерства на ситуації, яка склалася на Прикарпатті у селі Раковець Богородчанського району.

«Ігнорування урядом нагальної потреби будівництва нової школи у Раківцях є безпосереднім виявом кризи неспроможності владного режиму, коли за численними декларативними програмами приховується управлінська некомпетентність, вибірковий підхід й неспроможність ефективно реагувати на проблеми місцевих громад», - наголосив Олександр Сич.

Перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти відзначив, що питання будівництва нової школи піднімалася Раковецькою громадою неодноразово. Більше того, у 2010-2011 роках за підсумками об’їзду керівництвом обласної ради всіх районів з метою визначення найбільш нагальних проблем місцевих громад, будівництво нової школи у Раківцях набуло першочергового значення. Реагуючи на звернення місцевої громади, відповідні запити депутатського корпусу виконавча влада таки пообіцяла віднайти кошти на зведення нової школи. У 2011 році задля цієї мети навіть було закладено символічну капсулу. Втім, далі залиття фундаменту справа так і не пішла. Мотивуючи відсутністю коштів, будівельні роботи у Раківцях припинилися.

Олександр Сич зауважив, що робота Міністерства освіти і науки України щодо позитивного вирішення даного питання була явно недостатньою.

«Зрозуміло, що проблемні аспекти фінансування будівництва є справою Мінрегіонбуду. Разом з тим, саме Міністерство освіти і науки України, його очільники, при підготовці до нового навчального року на засіданнях Кабміну мали б безпосередньо акцентувати увагу на ситуації, що склалася у Раковці, інших населених пунктах України», - наголосив Олександр Сич, звертаючи увагу на необхідності невідкладного поновлення фінансування будівельних робіт.

Окрему увагу нардеп зосередив і на проблемі вибірковості та непропорційності фінансування чинним урядом об’єктів соціально-економічного розвитку, внаслідок чого окремі області, зокрема й Івано-Франківська, одержують у 7-10 раз менше коштів, аніж інші регіони України.

«Якщо це є цілеспрямованою політикою чинного режиму посередництвом повного ігнорування або ж системного недофінансування об’єктів соціально-економічного розвитку у Західній Україні показати, що нібито у всьому винна місцева влада, то у нас є достатньо засобів, щоби донести до мешканців правду щодо того, що саме держава згідно чинного законодавства безпосередньо відповідальна за фінансове забезпечення реалізації органами місцевого самоврядування делегованих повноважень, в освітній сфері в тому числі. Делегуючи відповідні повноваження місцевому самоврядуванню, держава мала б одночасно спрямувати необхідні кошти, зокрема і на будівництво та утримання навчальних закладів», - резюмував Олександр Сич.