Двоє на одне крісло: На Прикарпатті ніяк не вирішать, що робити з 85-тим депутатом

news-image: Двоє на одне крісло: На Прикарпатті ніяк не вирішать, що робити з 85-тим депутатом
Сьогодні, 14 грудня в Івано-Франківському окружному адміністративному суді розпочали розгляд позову кандидатки в депутати Марії Ткачук проти голови Івано-Франківської облради.

Справу веде суддя Ігор Главач. Сьогодні на засідання з'явилась позивачка Марія Ткачук та адвокат Віталій Козак, а також представниці обласної ради, начальник відділу правової та кадрової роботи Лілія Млиниська, передає із зали суду кореспондент Бліц-Інфо.

На початку засідання юристка облради подала клопотання про залучення третьої особи без висунення самостійних вимог. Мова йде про обласну раду. Втім, суд його відхилив. Також суддя відмовив у клопотанні про призупинення розгляду справу через позов обласної ради до обласної виборчої комісії.

Читайте також: "У трилітрову банку чотири літри води не влізе", - суддя про 85-го депутата

Відтак, суд перейшов до розгляду справи по суті. Адвокат Ткачук Віталій Козак апелював до того, що є рішення суду і постанова ЦВК про визнання Марії Ткачук депутатом обласної ради.

Водночас суддя зазначив, що досі чинне рішення ОВК про те, що депутатом обласної ради є Сергій Коцюк. Відтак згідно рішення суду Ткачук також має стати депутатом, оскільки той являється сумісником. Однак, за словами судді, ОВК мала позбавити Коцюра повноважень депутата, а цього не було. Тож визнати її депутатом не можна, аж поки ОВК не винесе рішення про позбавлення повноважень депутата Коцюра. 

"Суд не може брати на себе повноваження роботу іншого органу.  Це має робити обласна виборча комісія", - наголосив суддя.

Адвокат Марії Ткачук наполягає, що Коцюр через сумісництво позбувся повноважень автоматично. На це юристка облради відповіла, що в світі документів нічого не буває автоматично.  Відтак, визнання Марії Ткачук депутатом облради зробить її не 84, а 85 представником. Як наслідок, всі рішення обласної ради стануть неправочинними, а сама облрада - нелегітимною.

У зв'язку з закінченням виведеного часу на засідання суд оголосив перерву до 3 січня 9:00.

Як відомо, вже півтора року кандидатка у депутати від "Самопомочі" Марія Ткачук намагається відібрати депутатський мандат у депутата від «Самопомочі» Сергія Коцюра, адже його було призначено першим заступником Коломийського міського голови. Оскільки закон забороняє таке сумісництво, Ткачук пішла до суду, аби зобов'язати ОВК визнати депутатом її, адже саме вона наступна за партійним списком. Суд задовільнив її позов частково та зобов'язав обласну виборчу комісію визнати Марію Ткачук депутатом замість Сергія Коцюра. Втім, Коцюра мандату не позбавили, а сам він відповідної заяви так і не написав, тож продовжує виконувати обов'язки депутата.

Ткачук вважає, що в цьому вина голови Івано-Франківської облради Олександра Сича. Мовляв, голова перешкоджає їй здійснювати депутатські повноваження та відмовляється забезпечити можливість брати участь у пленарних засіданнях. Тож подала до суду.

Втім, як раніше пояснив у розмові з кореспондентом Бліц-Інфо керівник проектів та член ІФОО КВУ Ігор Ткач, суд в цьому випадку не допоможе. За словами Ткача, щоб відвоювати свій мандат Ткачук повинна звернутися з заявою в ОВК, щоб визнати сумісника Коцюра таким, що втратив повноваження.

Варто наголосити, що в обласній організації «Самопомочі» відхрещуються від Марії Ткачук і пояснюють, що вона не є членом партії, а тільки висувалась на вибори від Коломийського осередку партії.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть її мишкою і натисніть ctrl+Enter
Опубліковано: 14.12.2017 14:47